Spotkanie / Wydarzenia

Strażacy Ochotnicy z Kopaczowa i Porajowa w Woli Radziszowskiej

W sobotę 12 marca strażacy ochotnicy z Kopaczowa i Porajowa odwiedzili Wolę Radziszowską. Kopaczów i Porajów to niewielkie miejscowości w Gminie Bogatynia zniszczone przez sierpniową powódź. Jest to Gmina, do której skierowana została pomoc w ramach akcji „Powodzianie z Woli Radziszowskiej powodzianom z Bogatyni”, zorganizowanej w sierpniu 2010 roku przez Ochotniczą Straż Pożarną z Woli Radziszowskiej, Stowarzyszenie Miłośników Doliny Cedronu oraz Sołtysa i Radę Sołecką Woli Radziszowskiej. Sobotnie spotkanie było dla nas bardzo miłą niespodzianką, Goście z Gminy Bogatynia przyjechali, aby podziękować wszystkim organizatorom i darczyńcom za zorganizowane wsparcie.

Miłym akcentem spotkania było przekazanie nam okolicznościowych upominków oraz adresów z oficjalnymi podziękowaniami od Starosty Zgorzeleckiego Pana Artura Bielińskiego.

Stowarzyszenie otrzymało także podziękowania od Dyrekcji Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Porajowie, do której przekazało w grudniu dary zgromadzone w ramach II etapu akcji pomocy powodzianom. Była to szczególna przesyłka, bowiem zawierała dary zebrane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Radziszowskiej, którzy bardzo aktywnie włączyli się w organizacje pomocy swoim kolegom, pokazując olbrzymie serce i chęć pomocy innym.

W dalszej części spotkania zaprosiliśmy Gości na spacer po Woli Radziszowskiej. Goście szczególnie zachwyceni byli starym kościołem, po którym oprowadził ich ksiądz Proboszcz Józef Kania. Obejrzeli także Izbę Regionalną oraz nowy kościół. Na zakończenie spotkania goście otrzymali nasze publikacje: Monografię wsi Wola Radziszowska, Słownik gwary wsi Wola Radziszowska oraz Katalog Izby Regionalnej Woli Radziszowskiej.

Halina Buchowska

Dodaj komentarz