Biesiada

Biesiada 60 + Spotkanie z niespodzianką

6 kwietnia 2024 Stowarzyszenie Miłośników Doliny Cedronu zorganizowało drugą edycję cieszącego się sporą popularnością wydarzenia Biesiada 60 + Spotkanie z niespodzianką dedykowanego Seniorom z Woli Radziszowskiej i okolic.

Spotkanie otworzyła Prezes Stowarzyszenia Ewa Pozorska, krótką przemową witając przybyłych Gości i zachęcając do wspólnego biesiadowania. Do powitalnej kawy i herbaty zaserwowano pieczone przez Członkinie Stowarzyszenia domowej roboty ciasta, a także przekąski przygotowane przez Jolantę Dziubę. Smaczne jedzenie jej autorstwa zachwycało wszystkich zebranych bogactwem smaków, feerią zapachów i estetyką podania.

Zapowiedzianą niespodzianką okazało się show zatytułowane Szansa na sukces. Można było się tu spotkać z największymi i najwybitniejszymi gwiazdami znanymi z telewizji takimi jak: Agnieszka Chylińska (w tej roli Grażyna Kucik), Doda (Renata Blak), Kajra (Beata Kluska) w duecie z mężem Sławomirem (Marian Kucik), Maryla Rodowicz (Ewa Pozorska) oraz Demis Roussos (Grzegorz Dyląg). Tworzyli oni jury konkursu.  Jak w każdym talent- show uczestnicy, którzy mają wielki potencjał, mogli pokazać całemu światu, jakie talenty artystyczne w sobie skrywają. Mogliśmy obejrzeć być może  przyszłe gwiazdy: Jana Kowalskiego – Urzędnik (Stefan Jezioro), Artystkę Marynę (Anna Chromy), Helenę (Iwona Daniel) wraz z mężem Franciszkiem (Sławomir Stachurski), Cygankę Romę Mirosława Grodnicka), Zenka Malarza (Marian Pachytel) oraz zespół Mazowsze z Woli Radziszowskiej (Danuta Pituch, Danuta Cora, Joanna Dyląg, Irena Pachytel, Lucyna Bajorek, Izabela Stachurska). Prowadzący wydarzenie (Bogusław Marek) miał niemałe wyzwanie, żeby okiełznać ogień na scenie! Zwycięzcy konkursu w nagrodę pojechali w Bieszczady (na końcu świata), a relację z ich wspaniałego wyjazdu można było obejrzeć na krótkim filmiku. Przedstawienie mogło się odbyć dzięki wsparciu technicznemu Michała Morawy Krzysztofa Jurka i Marka Grodnickiego. Reżyserem i scenarzystą przedstawienia była Renata Bysina.

Szczególne podziękowania należą się Iwonie Daniel, która była duszą organizacji Biesiady 60+. Nie zabrakło jej pomysłów i zaangażowania w logistykę całego przedsięwzięcia, planowanie oraz motywowanie aktorów przedstawienia do wykrzesania z siebie jak najwięcej energii. Podziękowania należą się również paniom Grażynie Kucik i Renacie Bysinie za ich wkład w ogarnianie drobiazgów, które jednak stworzyły radosną uroczystość.

Jak to w każdej biesiadzie bywa, nie obyło się bez śpiewania przy akompaniamencie harmonii, na której grał Pan Grzegorz Dyląg. Śpiewy zamieniły się później w tańce.

Serdecznie dziękujemy każdemu z osobna, kto zaangażował się w wydarzenie oraz każdemu kto zaszczycił nas swoją obecnością. Bez Was, drodzy Goście, ta impreza by się nie odbyła.

Dodaj komentarz