Spotkanie / Wydarzenia

Stowarzyszenie Miłośników Doliny Cedronu na wigilijnym spotkaniu w Skawinie wigilia

W niedzielę 20 grudnia, odbyło się Wigilijne spotkanie mieszkańców gminy Skawina, przygotowane przez Centrum Kultury i Sportu oraz Urząd Miasta i Gminy Skawina, w którym nasze Stowarzyszenie wzięło aktywny udział. W czasie imprezy szczególnie uroczystym akcentem było przekazanie mieszkańcom wigilijnego światełka betlejemskiego przez harcerzy z Niezależnego Związku Harcerstwa „Czerwony Mak” w Skawinie. Symboliczne przekazanie światła Włodarzom Miasta i Gminy Skawina miało bardzo ciekawą oprawę artystyczną, którą podziwiali licznie zgromadzeni mieszkańcy. Podczas spotkania odbył się konkurs wigilijny na najatrakcyjniejszy zestaw potraw wigilijnych, wzięło w nim udział 10 sołectw z gminy Skawina. W namiocie tuż obok sceny przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń prezentowały przygotowane do konkursu udekorowane i zastawione stoły wigilijne, na których królowały potrawy tradycyjnej kuchni staropolskiej. Stół przygotowany przez nasze Stowarzyszenie uzyskał II nagrodę, I nagrodę zdobyła reprezentacja Stowarzyszenia Kobiet Twórczych z Radziszowa. Z prawdziwą przyjemnością muszę przyznać, że stół przygotowany przez nasze Panie cieszył się dużym zainteresowaniem ze względu na niepowtarzalny wygląd oraz różnorodność i smak przygotowanych do degustacji na nim potraw. Bardzo nas cieszy odniesiony sukces chociaż nie ukrywałyśmy, że miałyśmy ochotę na pierwsze miejsce. Na zakończenie chcę podziękować tym, dzięki którym osoby odwiedzające nasze stoisko mogły degustować potrawy i podziwiać wspaniałą dekorację stołu wigilijnego. Dziękuję za pomoc paniom: Iwonie Daniel, Małgorzacie Kluska, Renacie Bysina, Joannie Buckiej, , Lucynie Bajorek, Ewie Pozorskiej, Danucie Cora, Renacie Bysina. Składam podziękowania także panu Wojciechowi Daniel i Bogusławowi Jamrozy za pomysł i przygotowanie stylowych tablic z napisami Wola Radziszowska. Dziękuję też Najbliższym tych osób, że wykazali zrozumienie dla zaangażowania swoich mam i żon w tym szczególnie napiętym czasie. Ten sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania i olbrzymiego wysiłku osób, którym tu dziękuje licząc na dalszą aktywną współpracę z naszym stowarzyszeniem. Myślę że dla nas biorących udział w konkursie nagrodą była olbrzymia satysfakcja z wspólnie wykonanej pracy, która została zauważona przez innych. Uznałyśmy też wspólnie że takich spotkań, nasze Stowarzyszenie musi organizować więcej. Sukces bowiem osiąga się wspólną pracą do której zachęcam i zapraszam wszystkie Panie z Doliny Cedronu a wszystkich zainteresowanych zapraszam do obejrzenia galerii konkursowej.

Halina Buchowska

Dodaj komentarz