Wycieczki

Wyjazd Góry Świętokrzyskie 2023

W tym roku, w długi weekend czerwcowy, Stowarzyszenie Miłośników Doliny zorganizowało wyjazd w Góry Świętokrzyskie, który trwał 4 dni.

W pierwszy dzień wyjazdu grupa wycieczkowiczów zwiedzała miasteczko Szydłów. Znajduje się tam wiele cennych zabytków, a samo miejsce jest otoczone po dzień dzisiejszy średniowiecznymi murami. Można było zobaczyć tam synagogi, ruiny zamku, XIV wieczny kościół oraz bramę Krakowską.

Następnie po zwiedzaniu miasta wszyscy udali się do pobliskich Kurozwęk, gdzie znajduje się safari wśród bizonów! Oprócz tej atrakcji można było zwiedzić pałac i wstąpić do tamtejszego browaru na świeże piwo i okoliczne przysmaki.

W drugim dniu grupa zwiedzająca miała okazję  podążać jednym z najpopularniejszych tras Gór Świętokrzystkich- szlakiem turystycznym ze Świętej Katarzyny do Świętego Krzyża. Znajduje się tam klasztor, muzeum misyjne oraz krypty. Atrakcję drugiego dnia zamknął wyjazd do miasta Nowa Słupia.

Trzeci dzień wyjazdu również był ciekawy pod względem atrakcji do zwiedzania. Wycieczkowicze ze Stowarzyszenia zobaczyli Kielce- Kadzielnie, jaskinie w Kadzielni, Stare Więzienie, ogrody Pałacu Biskupów Krakowskich, katedrę i ulicę Sienkiewicza. Sporo, prawda?

Ostatni, czwarty dzień wyjazdu dał sposobność do zwiedzenia Chęcin, spaceru wokół zamku oraz przejazdu do Tokarni.

Tak oto wyglądały cztery dni wycieczki czerwcowej, ale jakże owocne w różne ciekawe atrakcje. Poniżej krótka fotorelacja z wycieczki.

 

Dodaj komentarz