Biesiada

Biesiada Wolska 2019

W dniu wczorajszym- 16 lutego w sobotę, w Woli Radziszowskiej miało miejsce wydarzenie znaczące  dla Stowarzyszenia Miłośników Doliny Cedronu. W Domu Ludowym została zorganizowana Biesiada Wolska.

Takiego typu Biesiady stały się coroczną tradycją organizowaną w naszej wiosce od kilku lat. Ta jednak była wyjątkowa, ponieważ świętowano na niej 10- lecie istnienia naszego Stowarzyszenia. W celu ucelebrowania  tego, wisienką na torcie było wydanie bajki pt. Wycieczka ze Skawiny do Woli Radziszowskiej autorstwa pani Kazimiery Wożniak, rodowitej Wolanki.

Z początkiem imprezy rozdano nagrody dla uczestników konkursu Ilustracja do książki. Wybrane i nagrodzone obrazki dzieci zostały umieszczone w tejże książce. Informacje o uczestnikach konkursu oraz ich dzieła znajdą państwo pod tym linkiem.

Po wręczeniu nagród wystąpił wielopokoleniowy teatr działający przy stowarzyszeniu: Improwizacja urozmaicając czas krótkim, ale jakże intensywnym i wesołym przedstawieniem.

Zabawę umilała kapela regionalna Ślebodni oraz duet Ania Bernad i Tomek Żmudka, którzy rozweselali uczestników.

Poczęstunek Smaki Wolskie (chleb ze smalcem, kwaśnica, żurek i wiejskie specjały, a na deser pączki i chrust) zostały przygotowane przez panią Jolę Dziubę. Jedzenie było serwowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Nocną zabawę umilił DJ Michał Morawa puszczając skoczne i wesołe kawałki dyskotekowe do samego rana.

Po ilości gości, ich zadowoleniu i ciepłych słowach sądzimy że Biesiada udała się. Bardzo nas to cieszy! 🙂

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i współorganizatorom Biesiady Wolskiej za uczestnictwo, pomoc i obecność nie mogąc się doczekać kolejnych Biesiad.

 

P.S. Wkrótce kolejne zdjęcia upamiętniające Biesiadę. 🙂

 

Dodaj komentarz