Biesiada

Biesiada 60+ i nie tylko … 2023

W ostatnią sobotę karnawału Stowarzyszenie Miłośników Doliny Cedronu zaprosiło wolskich Seniorów do wspólnego biesiadowania. Licznie zebranych Gości powitała Prezes Ewa Pozorska, przypominając historię i tradycję zapustów i ostatków. Potem do wspólnego śpiewania zachęcił pan Stanisław Kwartnik, który, przygrywając na akordeonie i opowiadając dowcipy i zabawne anegdoty, wprowadził wszystkich w szampański nastrój. A potem przyszedł czas na zapowiadaną niespodziankę, czyli przedstawienie zatytułowane „Randka w ciemno”, w której brawurowo zagrali Bogusław Marek jako Jacek Zakalec, Marian Pachytel jako rolnik Maciej, Stefan Jezioro jako Elvis, Mariusz Kucik jako masażysta Stanisław oraz Anna Chromy jako zmysłowa Balbina. Edycie doradzającej w wyborze głosu użyczyła Iwona Daniel. Przedstawienie wzbudziło wiele zachwytów i dało widom wiele radości, ale prawdziwe salwy śmiechu wywołał film – reportaż z pobytu pary „randkowiczów” w niezwykłym SPA, czyli w naszej Izbie Regionalnej.

W realizacji przedstawienia i filmu udział wzięli także Michał Morawa, Magdalena Daniel, Krzysztof Jurek, Renata Bysina,  Eugeniusz Pituch oraz Sławomir Stachurski, którym składamy serdeczne podziękowania.

Na szczególne podziękowania zasługuje Iwona Daniel, która zaangażowała się w organizację całego przedsięwzięcia i nie tylko nadzorowała realizację poszczególnych zadań, ale aktywnie się w nie włączała.

Tak rozbawieni uczestnicy spotkania długo biesiadowali przy suto zastawionych stołach, na których znalazły się pyszne gorące dania i przekąski wykonane przez Jolantę Dziubę oraz wyśmienite ciasta upieczone przez członkinie Stowarzyszenia.  Były też tańce, zabawy i śpiewy. Wszyscy zgodnie pytali, kiedy następna taka wspaniała zabawa

Dodaj komentarz