Spotkanie

Dzień Izby Regionalnej 2022

Koniec lata pożegnaliśmy bardzo wesoło, sportowo i entuzjastycznie. Wszystko za sprawą pikniku zorganizowanego z okazji Dnia Izby Regionalnej. Było kolorowo i radośnie.

Nauczyliśmy się robić masło ze śmietany. Mieliśmy je okazję, zjeść z chlebem i  świeżo pieczonymi podpłomykami na blasze, na palenisku. Z pozostałych przekąsek, nie pogardziliśmy kiszonymi ogórkami, smalcem, oraz kiełbasą z ogniska.

Dowiedzieliśmy się jak wyglądało mielenia zboża w żarnach i młócenie cepem w dawnych czasach.  To nie było takie proste! Mogliśmy również zobaczyć narzędzia pracy naszych dziadków i pradziadków, które zostały zgromadzone w Izbie Regionalnej.

W każdej chwili dzieci mogły wziąć udział w konkursie: rzutu podkową, wyścigu w workach, wybieraniu grochu, a za każdą aktywność czekały na nich nagrody.

Pani Waleria stworzyła piękne bukiety oraz wianki dla uczestników pikniku z polnych kwiatów. Efekty jej pracy może zobaczyć w galerii 🙂

Serdecznie dziękujemy organizatorom pikniku za ich zaangażowanie, pomysł i zorganizowanie pikniku ! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie!

Dodaj komentarz