Artykuły

Święta Bożego Narodzenia na świecie – ciąg dalszy

Spędzając Święta w Singapurze możesz być zdziwiony, że niektóre centra handlowe są „zapakowane” jak wielkie świąteczne prezenty lub udekorowane od góry do dołu jak wielkie świąteczne ciastko bądź choinka. Wszystko dlatego, że co roku rząd

Jeżeli w okresie bożonarodzeniowym przebywasz w Wielkiej Brytanii bardzo prawdopodobne, że znajdziesz się pod gałązką zielonej rośliny z biały okrągłymi owocami. Jeżeli tak się  stanie musisz rozglądać się uważnie, ponieważ ktoś może próbować Cię pocałować 😊 Pocałunki pod jemiołą w Wielkiej Brytanii to tradycja, która sięga znacznie dalej niż Boże Narodzenie, ale jest ona obchodzona jako tradycja związana ze świętem religijnym.

W Polsce coraz częściej gałązki jemioły goszczą w naszych domach przywieszone do lampy na przykład w salonie. Jak myślicie czy jest to dobry pomysł na przyjęcie nowej tradycji w naszym kraju? 😊

Spacerując po australijskich uliczkach wsi prawdopodobnie zauważysz na drzwiach domostw bądź stajni napisane następujące litery: C, M oraz B. Są one inicjałami trzech mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy składają wizytę nowo narodzonemu dzieciątku Jezus. Farmerzy wierzą, że umieszczenie tych liter na drzwiach domostw zapewni ochronę ich zwierzętom przed chorobami w nadchodzącym roku.

Natomiast jeżeli zobaczysz ludzi skaczących nad ogniskiem w okresie Świąt Bożego Narodzenia będzie to oznaczać, że znajdujesz się w Granadzie, w Hiszpanii. Ludzie wierzą, że jeżeli uda im się przeskoczyć przez płomień będą oni chronieni przed różnymi rodzajami chorób w nadchodzącym roku.

Co kraj to obyczaj, a Wy znacie jakieś nietypowe zwyczaje Świąteczne, z różnych stron świata? 😊

Dodaj komentarz