Bez kategorii

Spotkanie Opłatkowe 2019

W sobotę 7 grudnia w Sali Domu Ludowego odbyło się spotkanie wigilijne organizowane przez Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Radziszowskiej, na które zostało zaproszone Stowarzyszenie Miłośników Doliny Cedronu.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16. Gości przywitała serdecznie pani z koła gospodyń wiejskich. Następnie ksiądz przeczytał fragment pisma świętego o narodzeniu Pana Jezusa i poprowadził modlitwę. Już na wstępie czekała na wszystkich niespodzianka- występ muzyczny maluszków z przedszkola w Woli Radziszowskiej.

Po pierwszym występie  był czas na wspólne życzenia świąteczne i wymianę zdań. Była to okazja do wspólnego zapoznania się i wspólnej rozmowy. Gdy już każdy zasiadł z powrotem na swoje miejsce nastał czas na występ dzieciaków z przedszkola. Również i oni pokolędowali wszystkim gościom. Był też również pokaz taneczny małych aniołków z chustami.

Końcem występów artystycznych było przedstawienie przygotowane przez młodzież z ostatnich klas podstawówki w Woli Radziszowskiej. Przenieśli nas oni do Bram Nieba- do świętego Piotra.  Tutaj każdy zmarły zanim wszedł do królestwa niebieskiego musiał zdań sprawozdanie ze swojego życia, przynieść ze sobą swoje zasługi a na koniec zaglądano do jego księgi życia. Święty Piotr był bardzo skrupulatny w swojej pracy. Nie można go było zwieźć byle czym. Morał z tego taki, że nie każdy przejdzie Bramy Nieba. Natomiast żeby to zrobić musimy się postarać być dobrym i myśleć o Bogu i bliźnim.

Następnie nadszedł czas na ciepłe i smaczne dania wigilijne przygotowanie w tradycyjny, polski sposób. Był i barszczyk z uszkami i łazanki i kutia. Wszystko to można było popić kompotem z suszonych owoców. Dla tych którym było mało były ryby w zalewie, kapusta z grochem oraz pierożki.

Dodaj komentarz