Bez kategorii / Spotkanie

Promowanie zdrowego stylu życia

W dniu 18 października w Domu Ludowym w Woli Radziszowskiej zgodnie z ogłoszeniem odbyło się spotkanie na temat zdrowego stylu życia, które pomogło zorganizować Stowarzyszenie Miłośników Doliny Cedronu, dla mieszkańców Woli i nie tylko 😉

Spotkanie prowadziła Pani Jolanta Gołąbek, która dzieliła się z uczestnikami swoją wiedzą i „zdrowym” podejściem do stylu życia.

Nasze zdrowie jest bardzo cennym ale i również bardzo kruchym skarbem. Poprzez niewłaściwe odżywianie (zbyt dużo „śmieciowego jedzenie”) oraz nieodpowiedni ruch fizyczny ( zbyt mało ćwiczeń)  możemy się przyczynić do zmniejszenia w organizmie substancji, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Prędzej czy później nasz organizm zacznie protestować przeciwko takiemu stylowi życia.

Na co dzień warto wcielić w życie kilka prostych zasad:

  • Wybierać pełnoziarniste produkty zamiast białego pieczywa
  • Pić wystarczająca ilość płynów ( minimum 1,5 l dziennie)
  • Jeść dużo warzyw
  • Ograniczyć słodycze u przekąski
  • Jeść wystarczającą ilość białka
  • Urozmaicać codzienną dietę
  • Wybierać zdrowe tłuszcze

Na spotkaniu była możliwość wykonania analizy składu ciała- zawartość tkanki tłuszczowej i tkanki mięśniowej oraz jaką posiadamy ilości wody w organizmie. Czas słuchania i przyswajania wiedzy umilały zdrowe i chrupiące przekąski- pokrojona marchewka i jabłko. Dodatkowo zostały zaprezentowane produkty z aloesu firmy LR, które w pozytywny sposób wpływają na organizm człowieka.

Wszyscy byli zadowoleni ze spotkania. Dzięki niemu uczestnicy nabrali większej świadomości odnośnie własnego zdrowia oraz w jaki sposób mogą zapewnić jego prawidłowe utrzymanie.

Z tego spotkania wynieśliśmy wnioski, że musimy dbać o nasz organizm, który często jest zakwaszony, nie nawodniony i z większą ilością zbędnych kilogramów niż chcemy.

Kończąc powyższy wpis przytoczyć można często pojawiające się motto: „W zdrowym ciele zdrowy duch!”.

Dodaj komentarz