Wydarzenia

II Piknik Archeologiczny- Fotorelacja

W dniu wczorajszym tj. 15 IX 2019 odbył się II piknik Archeologiczny w Woli Radziszowskiej w miejscu odtworzenia łużyckiej osady prehistorycznej.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 15:00. Piknik otworzył pan Czesław Gąsiorowski- Dyrektor Muzeum Historycznego w Skawinie. Wraz z rektorem AGH prof. Mirosławem Karbowniczkiem opowiedział o historii poprzedniej osady oraz o planach rekonstrukcji i związanych z tym inwestycjami. Obecnością swoją zaszczycił nas również vice- burmistrz Miasta i Gminy Skawina pan Tomasz Ożóg.

Podczas pikniku było sporo atrakcji dla naszych najmłodszych podopiecznych. Historia o narzędziach z epoki prehistorycznej opowiedzianej przez pana Czesława. Dzieciaki rysowały również prehistoryczne dinozaury za pomocą węgla na kamieniach. Strzelały z łuku do mamuta. Wyrabiały dinozaury i różne postacie z gliny.

Nie zabrakło również „prehistorycznych” przysmaków. Ogórków kiszonych z glinianych naczyń serwowanych na liściach. Wiejskiego chleba ze smalcem. Podpłomyków pieczonych na kamieniu. Kiełbasy z ogniska.

Wszystko to odbyło się w zaciszu lasku wolskiego, przy pięknej i słonecznej pogodzie. Dopisało towarzystwo- tłumy widzów i gości z okolic, gospodarze i współorganizatorzy- Stowarzyszenie Miłośników Doliny Cedronu.

Oby więcej takich spotkań, prawda?

Poniżej krótka fotorelacja z powyższej imprezy!

Dodaj komentarz