Spotkanie / Wydarzenia

Święta, święta coraz bliżej….

Święta, święta coraz bliżej….

Już 01.12.2018 w Sali Głównej Domu Ludowego odbyło się spotkanie wigilijne organizowane przez koło Gospodyń Wiejskich z Woli Radziszowskiej. W spotkaniu tym mieli również zaszczyt uczestniczyć członkowie Stowarzyszenie Doliny Cedronu.

Spotkanie Wigilijne otworzyła Pani Grażyna Żmudka, przewodnicząca Koła Gospodyń, dziękując wszystkim za przybycie, natomiast ksiądz Antoni poświecił opłatki.

Na wigilię przybył również Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Mikołaj przybył „trochę spóźniony”, ponieważ z powodu braku śniegu miał problemy ze swoimi saniami. Ciężkie sanie, wypełnione prezentami musiały pomoc mu ciągnąć Śnieżynki wraz z Krasnalami. Ale dzięki temu każdy gość na Sali otrzymał mały upominek. Cała inscenizacja była organizowana przez zaprzyjaźnione KGW z Biskupic. J

Po otrzymaniu upominków wszyscy goście podzielili się opłatkiem życząc sobie zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie oraz szczęśliwego Nowego Roku. Następnie każdy zasiadł do pięknie udekorowanego stołu wigilijnego, ale poczęstunek jeszcze się nie rozpoczął, gdyż na gości czekała kolejna niespodzianka.

Kolejną atrakcją było krótkie przedstawienie zorganizowane przez grupę teatralną Improwizacja. Przedstawienie miało na celu pokazanie jak wyglądają tradycje wigilijne. Było wspomniane jak to wygląda w różnych zakątkach świata, ale przede wszystkim jak to było oraz jest u nas w Polsce. Na sam koniec goście wraz z aktorami wspólnie kolędowali.

Po przedstawieniu była okazja aby spróbować pyszne dania przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich. Były to barszcz, gołąbki, pierożki, kutia i wiele więcej.

Natomiast po posiłku był czas na wspólne, miłe rozmowy….

Dodaj komentarz