Konkurs / Warsztaty

Podsumowanie warsztatów „Nasz ekosystem”

28.10.2017r. w sobotę odbyła się długo wyczekiwana wycieczka do Zakopanego dla wyróżniających się uczestników warsztatów „Nasz ekosystem”.
Projekt ten realizowany był w tutejszej szkole podstawowej w czerwcu, a aktywność na zajęciach dała przepustkę do wyjazdu: Amelii Szczyrbak, Apolonii Sułkowskiej, Gabrieli i Sebastianowi Marek oraz Oliwii Jezioro.
Program wycieczki był napięty, ponieważ składał się z wyprawy do Morskiego Oka, spaceru wokół stawu oraz lekcji o jeziorach polodowcowych oraz o drzewach występujących w reglu górnym. Urzekającym zaskoczeniem był śnieg dzięki któremu uczniowie poczuli dziecięcą radość i nieodpartą chęć robienia bałwanów w drodze powrotnej. Następnym punktem były odwiedziny w Centrum Badań i Ochrony Roślin Górskich w Zakopanem, gdzie pod czujnym okiem pana Pawła odbyły się warsztaty laboratoryjne. W programie uwzględniono szlify teoretyczne oraz zajęcia praktyczne w wykorzystaniem lup binokularnych. Młodzi przyrodnicy obserwowali owady, kwiatostany różnych roślin, mchy, włosy, rzęsy i wiele innych rzeczy. Na koniec nadszedł czas na wykonanie doświadczenia polegającego na wyhodowaniu na specjalnej pożywce bakterii znajdujących się na rękach. Przygotowane i zabezpieczone szalki zostały włożone do komory klimatycznej. Na efekt trzeba jeszcze poczekać. Po zajęciach w laboratorium odbył się na krótki spacer po Zakopanem i powrót do domu.

Krystyna Olejniczak

 

Dodaj komentarz