Informacje

Wybory samorządowe 2010

Zbliżają się wybory samorządowe i pewnie większość z nas wzruszy ramionami i powie a co to mnie obchodzi. Politycy tylko obiecują, namawiają a jak już jest po wyborach to o nas zapominają. Ciągle tylko się kłócą, zarabiają niebotyczne pieniądze a tak naprawdę dbają tylko o swoje interesy.

Często mówiąc o politykach mówimy ONI: oni zrobili oni przegłosowali oni zabrali. Są Oni tam w Warszawie i My zwyczajni ludzie z naszymi codziennymi problemami którymi się Oni nie przejmują.

W wyborach samorządowych jest inaczej bo Ci Oni – Ci którzy kandydują to ludzie których dobrze znamy to nasi sąsiedzi, koledzy, współpracownicy. Tam w Warszawie często dyskutują o rzeczach, które nas tak naprawdę nie obchodzą, albo na które nie mamy wpływu. Tu decyduje się czy szkoła w naszej wsi dostanie dodatkowe pieniądze np. na dojazd dzieci na basen, czy powstanie kanalizacja, czy zbudujemy drogę w miejscowości A czy B. To od decyzji radnych zależy wiele spraw które tworzą naszą codzienność.

Mówimy co mój głos może dać czy pójdę zagłosować czy nie to i tak nic to nie zmieni, ale naprawdę jest tak, że to właśnie te pojedyncze głosy potem dają jakąś większość, to dzięki nim ktoś przechodzi lub nie.

Możesz nie pójść – takie Twoje prawo ale proszę potem nie narzekaj, że droga ma dziury, a w sąsiedniej wsi znowu coś powstaje a u nas jak zwykle nic.

Wybierzcie tego komu ufacie o kim wiecie, że naszą gminę, wioskę zmieni na lepsze. Warto iść na wybory.
Może to frazes ale ,,nieobecni nie mają racji ‘’.

Wybory samorządowe odbędą się 21 listopada 2010, a druga tura (tylko bezpośrednie wybory na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast) – 5 grudnia 2010. Lokale wyborcze będą – uwaga, zmiana! – otwarte w godz. 8:00-22:00.

Więcej praktycznych informacji znajdziecie Państwo na stronie Państwowej Komisji Wyborczej

http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/120000/120611okg.html?okreg=120611-RDA/4

Krzysztof Pawlak

Dodaj komentarz