Wydarzenia

Stowarzyszenie Miłośników Doliny Cedronu na Otwarciu Muzeum Regionalnego w Skawinie

19 lutego miało miejsce uroczyste otwarcie, po generalnym remoncie Dworku Ludwikowskich, w którym mieści się Muzeum Regionalne. W uroczystościach na zaproszenie organizatorów uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Doliny Cedronu. Nasze Stowarzyszenie reprezentowali Prezesi Halina Buchowska i Witold Grabiec……

19 lutego miało miejsce uroczyste otwarcie, po generalnym remoncie Dworku Ludwikowskich, w którym mieści się Muzeum Regionalne. Muzeum powstało na bazie zbiorów gromadzonych wiele lat przez Członków Towarzystwa Przyjaciół Skawiny. Wystawa, którą można było podziwiać w czasie otwarcia pokazała jak wiele cennych informacji i dokumentów z przeszłości Naszej Małej Ojczyzny posiadamy i jak ważne jest aby było miejsce gdzie będziemy mogli je podziwiać, a tym samym ocalić od zapomnienia.

W wyremontowanym Dworku Ludwikowskich znalazła też miejsce Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie. Biblioteka została gruntownie zmodernizowana i wzbogacona o nowoczesne wyposażenie, które dostosowuje ja do standardów XXI wieku.

Od 20 lutego Biblioteka jest do dyspozycji czytelników.

Halina Buchowska

Dodaj komentarz